Lekcje ze studentem z Ghany

20.06.2016 w ramach programu AIESEC odwiedził naszą szkołę student z Afryki. Jest to Evans Mensah, który na stałe mieszka i studiuje w Kumasi, drugim co do wielkości mieście w Ghanie. Od kilku tygodni przebywa w Polsce, bardzo mu się podoba nasz kraj i polskie szkoły. Evans prowadził lekcje w języku angielskim opowiadając uczniom o swoim kraju, o religiach, o tradycyjnych potrawach oraz o tym jak tam obchodzą święta i festiwale. Szkoła w Ghanie różni się od polskiej, uczniowie i uczennice mają ogolone głowy i noszą obowiązkowo jednakowe mundurki. Klasy są bardziej liczne (nawet 75 uczniów w klasie) i panuje tam dużo większa dyscyplina oraz nadal funkcjonują kary cielesne. Natomiast krajobraz Ghany jest przepiękny, urzekają wodospady Wli Waterfalls i Park Narodowy Kakum. Lekcja o Ghanie była bardzo ciekawa, od rodzimego mieszkańca mogliśmy dowiedzieć się coś więcej o Afryce niż tylko to, co podają podręczniki szkolne.

Katarzyna Głodek. kl. IC