Wakacje, wakacje........

24 czerwca 2016r. - podobnie jak we wszystkich szkołach – w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/16. Po mszy świętej w kościele parafialnym p.w. Bożego Miłosierdzia, w szkolnej hali widowiskowo-sportowej zebrali się zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz oczywiście uczniowie klas pierwszych i drugich.

Starostwo Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego reprezentowała Pani Wicestarosta – Bernadeta Frysztak.

Koniec każdego roku szkolnego to czas podsumowań, statystyk i refleksji i podziękowań:

• władzom samorządowym za sprawowanie opieki nad szkołą, za troskę i wsparcie,

• rodzicom uczniów, za współpracę, życzliwość, za gotowość niesienia pomocy szkole i wspieranie inicjatyw,

• Państwu Profesorom i Księżom za czas, poświęcenie i serce okazywane uczniom, za organizację wycieczek dydaktycznych i turystycznych, za dodatkowa pracę,

• pracownikom administracji, służby zdrowia, pracownikom obsługi za trud włożony w to, aby szkoła funkcjonowała jak najlepiej w każdej dziedzinie,

• uczniom za angażowanie się w działalność pozalekcyjną, przygotowywanie imprez szkolnych, apeli, za pracę w różnych organizacjach, szczególnie we wszystkich sekcjach Samorządu Uczniowskiego, Licealnego Teatru Muzycznego ,

• członkom pocztu sztandarowego i koła strzeleckiego „Strzelec”, za reprezentowanie szkoły na wielu różnorodnych uroczystościach patriotycznych nie tylko na terenie miasta ale również powiatu i województwa ,

• wszystkim, którzy przyczynili się do promocji szkoły w środowisku,

• wszystkim za ofiarność w akcjach charytatywnych, za wszelkie przejawy działalności przedsiębiorczej.

W tym dniu 36 uczniów (19%) spośród wszystkich otrzymało z rąk p. Wicestarosty – Bernadety Frysztak i p. Dyrektor Szkoły – Lucyny Doroby, świadectwa z wyróżnieniem i prawo wpisu do Złotej Księgi Szkoły. Pan Przewodniczący Rady Rodziców uhonorował nagrodami 18 uczniów za 100% - ową frekwencję a nauczyciel biblioteki piątkę uczniów za najlepsze wyniki w czytelnictwie..

Uroczystość zakończyła się występem artystycznym uczniów klasy Ic i pożegnaniem uczennic z Włoch, które w ramach wymiany międzykulturowej AFS prze cały rok uczyły się w sędziszowskim Liceum. Pożegnaniu towarzyszyły chwile wzruszeń, które udzieliły się wszystkim, nie tylko uczennicom, czy rodzinom ich goszczącym. Wakacje, wakacje...... te słowa były odmieniane przez wszystkie przypadki w tym dniu..