Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.

Odświętna, uroczysta atmosfera towarzyszyła inauguracji nowego roku szkolnego w sędziszowskim liceum. O godzinie ósmej społeczność szkolna zebrała się  w Kościele Parafialnym p.w. Miłosierdzia Bożego, gdzie szkolny katecheta ks.  Grzegorz Chmielowski, odprawił Mszę Świętą w intencji uczniów i pracowników liceum.

W szkolnej hali widowiskowo-sportowej, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości  Dyrektor Szkoły Lucyna Doroba powitała gości – p. Bernadetę Frysztak – Wicestarostę Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, przedstawicieli rodziców uczniów klas pierwszych  - p. Edytę Winkowską i p. Barbarę Kot   oraz   p. Janusza Daniela – Przewodniczącego Rady Rodziców  a także  grono profesorskie, pracowników szkoły i uczniów. W ciepłych słowach zwróciła się do poszczególnych roczników, zarówno pierwszoklasistów, uczniów klas drugich  oraz oczywiście maturzystów. Społeczności szkolnej przedstawili się uczniowie, którzy korzystają z międzynarodowej wymiany AFS. W ramach realizacji tego projektu w sędziszowskim liceum będzie się w bieżącym roku uczyć dwoje  uczniów Kira Wheat z USA   i Gianmaria Melissano  z Włoch.

Pani Wicestarosta życzyła nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wszystkim uczniom udanego roku szkolnego. Aby nauczyciele potrafili odkrywać przed młodymi ludźmi drogi prawdy, dobra i piękna oraz przygotowali ich do egzaminów otwierających im start w dorosłe życie. Ważnym punktem szkolnej uroczystości było pożegnanie ks. Krzysztofa Gaca, który ze względu na wielość obowiązków na stanowisku Dziekana Sędziszowskie Dekanatu  i  Proboszcza Parafii p. w. Miłosierdzia Bożego  zrezygnował z zajęć dydaktycznych.

W dalszej części Wicedyrektor Szkoły Halina Szela przedstawiła efekty działalności edukacyjnej szkoły, które przekładają się m. in. na  wysokie  wyniki  maturalne. Zaprezentowała grono profesorskie, z przydziałem obowiązków dydaktycznych i wychowawczych. Nie zabrakło życzeń dobrego roku szkolnego od uczniów, które w ich imieniu złożył Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego  - Michał Majka.

Uroczystość zakończyła się ciekawą, refleksyjną częścią artystyczną, nawiązującą do  tragicznych wydarzeń z 1 września 1939 roku, przygotowaną przez uczniów klasy 2a pod kierunkiem wychowawcy p. Agnieszki Kwaśniak.

W pracy w nowym roku szkolnym, będziemy się kierować m. in. przytoczonymi przez  Panią Dyrektor słowami wielkiego przyjaciela dzieci i młodzieży Janusza Korczaka „ Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko trochę obchodziło, a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało”.