Szkolenie dla bibliotekarzy szkolnych w gościnnej bibliotece naszego liceum.

W dniu 26 października biblioteka szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim gościła w swoich progach nauczycieli bibliotekarzy szkół powiatu ropczycko-sędziszowskiego zrzeszonych w sieci współpracy i samokształcenia przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie Filia w Sędziszowie Małopolskim.

Na szkolenie – relację z Nowego Ogólnopolskiego Forum Bibliotek Pedagogicznych pt. ”Czytelnictwo nowa jakość”  przygotowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną, a prowadzoną przez panią Bożenę Osetkowską-Zajdel przybyło 18 bibliotekarzy z okolicznych bibliotek szkolnych.

Prowadząca spotkanie, nauczyciel bibliotekarz z sąsiadującej ze szkołą Biblioteki Pedagogicznej,  pani Małgorzata Malik, poinformowała o przedsięwzięciach jakie realizuje biblioteka w związku z priorytetami oświatowymi. Elżbieta Skotniczny, bibliotekarz biblioteki goszczącej uczestników spotkania, podzieliła się z przybyłymi doświadczeniami z podjętych działań do jakich szkoła została zobowiązana z racji zakwalifikowania się w maju 2016 roku do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, jako jedna z dwóch  szkół ponadgimnazjalnych powiatu ropczycko-sędziszowskiego (drugą jest Liceum Ogólnokształcące w Ropczycach). Przy kawie, herbacie i słodyczach bibliotekarze oddali się dyskusji związanej z tematem szkolenia oraz mogli zapoznać się z warsztatem pracy gościnnej biblioteki liceum.