"Niech Ci pączki idą w serce"

Fundacja Kapucyni i Misje od kilku lat prowadzi akcję charytatywną pod nazwą „Wyślij pączka do Afryki”, która ma na celu pozyskanie środków na projekty realizowane przez misjonarzy w RŚA i Czadzie. Datki przeznaczone zostają na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot.

Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp., już po raz drugi, postanowiło włączyć się w tę akcję. 23 lutego 2017 roku wolontariusze sprzedawali pączki przy głównym wejściu do szkoły. Dla każdego kupującego, członkowie SK Caritas przygotowali darmową kawę i herbatę. Zainteresowanie akcją przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Miłą niespodzianką okazała się być wizyta Braci Kapucynów z sędziszowskiego klasztoru. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy.