Upoluj swoją książkę

Biblioteka szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. zaprasza do udziału w I edycji projektu
„Upoluj swoją książkę”, który będzie trwał od 2 do 30 listopada 2017 roku.

• W pilotażowym projekcie bierze udział ponad 1000 liceów, w tym nasza szkoła.
  • W ramach projektu uczniowie będą mogli za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.
  • Honorowy patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
  • Organizatorem akcji jest Instytut Książki, Krakowskie Biuro Festiwalowe i platforma e-bookowa Woblink.com, które od 2013 roku realizują inną ogólnopolską akcję, promującą czytelnictwo „Czytaj PL”.
  • Projekt w promocji czytelnictwa wykorzystuje nowe technologie i popularyzuje różne formy książki elektronicznej oraz kreuje modę na czytanie wśród młodzieży poprzez ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania czasu.
  • Nasza szkoła otrzymała 3 specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formacie e-book i audiobook.
  • Projekt jest wsparty kampanią promocyjną z udziałem polskich youtuberów. Zaplanowano również konkursy, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody dla uczniów oraz ich szkół. Dlatego zaglądaj na stronę www.czytaj.pl oraz facebooka akcji fb.com/czytajpl
  • Jak dołączyć do akcji?
         Krok 1 Aby czytać pobierz darmową aplikację Woblin.com
         Krok 2 Zeskanuj kod QR przy jej pomocy
         Krok 3 Czytaj za darmo i polecaj książki, których tytuły są na plakatach
  • Czytelniku od 2 listopada szukaj plakatów z logo projektu i zapoluj na swoją książkę!

Do czytania zaprasza nauczyciel bibliotekarz!
Elżbieta Skotniczny