Lekcja historii w ramach projektu Erasmus+ Wyróżniony

Dla upamiętnienia 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, w dniu 13 grudnia 2021 w LO im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.  przeprowadzona została szczególna lekcja historii.

W ramach projektu Erasmus+ „Pamięć o przeszłości dla wspólnej przyszłości  - Remembering the past for a common future” (2020-2023)  uczniowie klasy III E uczestniczyli w lekcji poprowadzonej przez  Pana Tomasza Przywarę, nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie.

Uczniowie Brian Rafałko, Zofia Kłusek oraz Aleksandra Kmieć przygotowali prezentacje historyczne. Prezentacje ukazywały wydarzenia pacyfikacji kopalni „Wujek” w Katowicach, postać błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszko oraz sylwetkę 19-letniego maturzysty Grzegorza Przemyka śmiertelnie pobitego przez Milicję Obywatelską. W sposób obrazowy i sugestywny uczniowie przybliżyli kolegom smutne strony polskiej historii.

Prezentacje o stanie wojennym  zostaną również udostępnione dla uczniów szkół  partnerskich w Belgii, Niemczech, Rumunii, Hiszpanii i Norwegii realizujących z naszą szkołą projekt Erasmus+.