Sukces naszego ucznia w XLIX Ogólnopolskim Konkursie Statystycznym Wyróżniony

Ogólnopolski Konkurs Statystyczny jest organizowany przez Centralną Bibliotekę Statystyczną im. Stefana Szulca. Patronat nad Konkursem sprawuje Prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Celem Konkursu jest rozwijanie umiejętności i wiedzy młodzieży w zakresie statystyki zdobywanej w szkole na lekcjach matematyki, geografii, zarządzania informacją, podstaw przedsiębiorczości w oparciu o Mały Rocznik Statystyczny Polski. Najlepsi uczniowie – finaliści konkursu otrzymują nagrody w postaci sprzętu komputerowego i nagród książkowych.

W bieżącym roku szkolnym Kacper Drozdowski uczeń klasy 1h Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp. zajął wysokie czwarte miejsce w XLIX edycji tego konkursu.

Jak co roku zadanie konkursowe polegało na opracowaniu jednego z trzech podanych do wyboru tematów w oparciu o wiedzę uzyskaną z Małego Rocznika Statystycznego Polski. Kacper przygotował pracę na temat znaczenia lasów w Polsce.