Wyjazd dydaktyczny do Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie Wyróżniony

(1 głos)

18 listopada 2021 roku uczniowie sędziszowskiego Liceum, z klas z rozszerzonym programem nauczania fizyki, wzięli udział w wyjeździe dydaktycznym do Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie. W pierwszej części spotkania uczniowie wzięli udział w ciekawym wykładzie pana dr Marcina Wesołowskiego pod tytułem: „Astronomia w pigułce - od Układu Słonecznego do Galaktyk”. Drugą część spotkania wypełniła seria ciekawych doświadczeń fizycznych.

Były to pierwsze zajęcia w Instytucie Nauk Fizycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego rozpoczynające współpracę naszego Liceum z rzeszowska uczelnią. Rozpoczęcie tej współpracy to efekt działań jakie podjął w tej kwestii mgr Jan Flisak Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.