kredyty bez bik

Ruszyła rekrutacja elektroniczna na nowy rok szkolny Wyróżniony

Dział: Aktualności
Czytany 1833 razy

 scrtg

 

Drodzy Absolwenci Szkół Podstawowych!!!

 

      Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Udostępniamy do Waszej dyspozycji elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pod nazwą vEdukacja Nabór - kliknij tutaj, aby przejść do systemu.

W jednej bazie tego systemu znajdziecie 170 szkół ponadpodstawowych z terenu województwa podkarpackiego, z następujących miast i powiatów: Bieszczadzkiego, Dębickiego, Jasielskiego, Jarosławskiego, Leskiego, Lubaczowskiego, Mieleckiego, Przeworskiego, Przemyśla, Ropczycko-Sędziszowskiego, Sanockiego, Strzyżowskiego, Tarnobrzega;

Pamiętajcie, że na podjęcie ostatecznych decyzji macie dużo czasu, gdyż proces wyboru szkół i składania podań będzie trwał od 15 czerwca br. do 10 lipca br.

UWAGA! Kandydaci do klasy prozdrowotnej powinni złożyć wniosek o przyjęcie do tej klasy do dnia 22 czerwca 2020 r., do godz. 15:00.

Jeśli Wasza macierzysta szkoła podstawowa wprowadziła dane osobowe kandydatów, powinniście otrzymać w tej szkole login i hasło do swojego konta. Jeśli szkoła podstawowa nie zakładała dla Was konta powinniście to zrobić samodzielnie, zapamiętując login, jaki zostanie Wam nadany w systemie i ustalone przez siebie hasło. Zanim jednak cokolwiek będziecie wykonywali w systemie zapoznajcie się dokładnie z przewodnikami, które są umieszczone w zakładce "Pliki do pobrania". Opisano w nich szczegółowo kolejne kroki postępowania i najważniejsze terminy związane z rekrutacją. Pierwszy z przewodników przeznaczony jest dla kandydata rejestrowanego przez szkołę podstawową, a drugi dla kandydata rejestrującego się samodzielnie. Przewodniki te można również pobrać z załączników poniżej artykułu.

W zakładce "Oferta szkół" zawarto opisy poszczególnych szkół i oddziałów. Z pewnością te informacje pozwolą Wam na bardziej świadome podejmowanie decyzji, co do wyboru szkół, do których będziecie kandydować.

Pamiętajcie, że możecie kandydować najwyżej do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia co do ilości oddziałów w tych szkołach!!! Im więcej oddziałów w nich wybierzecie, tym większą szansę będziecie mieli na to, aby zostać zakwalifikowanym do jednej z nich.

UWAGA! Ogromne znaczenie ma kolejność szkół wpisywanych we wniosku. Przykładowo, jeśli kandydat wybierze 3 szkoły i ma wystarczającą ilość punktów by dostać się do każdej z nich, zostanie on przez system przydzielony do pierwszej wymienionej szkoły.

Program działa tak, że przydziela kandydata do możliwie najwyższej preferencji na liście oddziałów ustalonej przez niego w systemie, biorąc pod uwagę zgromadzone przez kandydata punkty w procesie rekrutacji. System przydzieli kandydata tylko do jednego oddziału w jednej szkole, dlatego tak ważne jest, aby wybór i kolejność oddziałów były naprawdę przemyślane.

W zakładce ,,Statystyki" zawarte są informacje o ilości osób, które wybrały dany oddział w swoich preferencjach (liczby te są uaktualniane na bieżąco). Dane w pozostałych zakładkach umieszczane będą w późniejszym etapie rekrutacji.

Mamy nadzieję, że Wasza praca w systemie elektronicznego naboru będzie przebiegała bezproblemowo, a zawarte w nim informacje będą przydatne w podejmowaniu decyzji.

Życzymy Wam trafnych wyborów związanych z dalszą drogą edukacyjną, jak najlepszych wyników edukacyjnych na zakończenie szkoły podstawowej oraz realizacji wytyczonych celów.

 

Kliknij tutaj, aby obejrzeć pokaz systemu elektronicznej rekrutacji

 

defrt

Oceń ten artykuł
(3 głosów)