kredyty bez bik

Realizacja projektu ERASMUS+. Forum w Polsce Wyróżniony

Czytany 119 razy

      W dniach 8-12.03.2020 odbyło się kolejne spotkanie międzynarodowe w ramach realizacji projektu Erasmus+ “Wspólne działania na rzecz integracji społecznej” [#IncluDem]. Tym razem w sędziszowskiem LO zawitała grupa uczniów i nauczycieli z Rumunii jak również nauczyciele - obserwatorzy z Norwegii, Łotwy i Hiszpanii. Podczas pobytu w Sędziszowie Młp. goście spotkali się w ratuszu z wiceburmistrzem miasta, Panem Piotrem Kapustą, ponadto uczestniczyli w zwiedzaniu oraz zajęciach projektowych w Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.  Grupa została też serdecznie powitana przez Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi, Pana Jana Flisaka oraz entuzjastycznie przyjęta przez licealną społeczność.

W ramach poznawania pracy szkoły przeprowadzone zostały dla gości dwie lekcje otwarte: z języka angielskiego przez Pana mgr Damiana Liwo, oraz z fizyki i astronomii – lekcja eksperymentów i doświadczeń poprowadzona przez Panią mgr Martę Lalicką-Saj.

Oprócz zajęć projektowych w szkole i w plenerze (Folwark Cyziówka), goście wraz z grupą polską zwiedzili starówkę Krakowa, zamek w Łańcucie i Rzeszów. Podczas pobytu w Sędziszowie Młp. uczniowie zostali ugoszczeni w domach swoich polskich rówieśników.

Organizatorzy spotkania i dyrekcja szkoły składają serdeczne podziękowania Rodzicom sędziszowskich licealistów za otwartość, gościnność i odpowiedzialność, zwłaszcza, że dla zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich przebieg spotkania monitorowany był przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie. Ciąg dalszy realizacji projektu nastąpi po wakacjach, w roku szkolnym 2020/21.

 

Opracowali: A.Homa i W. Saj

Oceń ten artykuł
(1 głos)