kredyty bez bik

Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. wspominają pobyt w szkole

Anna Kazior:

1.    Jak wspominasz czas spędzony w szkole?

Czas, który spędziłam w sędziszowskim liceum mogę nazwać najlepszym w moim życiu. Wspominam go bardzo miło. Poznałam wielu ciekawych, życzliwych ludzi, a także osiągnęłam wiele umiejętności, które z pewnością przydadzą mi się w przyszłości. W szkole panuje miła i przyjazna atmosfera, dlatego każdy czuje się w niej swobodnie.

  

 

2.    W  jaki sposób szkoła pomogła Ci w zdobyciu wiedzy i umiejętności?

W zdobyciu wiedzy najbardziej pomogli mi nauczyciele, którzy poświęcali dużo czasu na tłumaczenie nam najbardziej istotnych tematów. Dzięki ich pracy osiągnęłam bardzo dobre wyniki z egzaminu maturalnego, gdyż poświęcali oni swój czas również poza obowiązkowymi zajęciami i zawsze służyli pomocą, za co dziś jestem im bardzo wdzięczna.

3.    Jakie uzyskałaś wyniki z egzaminu maturalnego? Czy jesteś z nich zadowolona?

Z egzaminu maturalnego otrzymałam bardzo dobre wyniki, z których jestem zadowolona. Zarówno z matematyki jak i z j. angielskiego na poziomie podstawowym uzyskałam maksymalne wyniki czyli po 100% a z j. polskiego – 70%, ponadto wyniki egzaminów na poziomie rozszerzonym bardzo mnie satysfakcjonują, bowiemuzyskałam z j. angielskiego – 81% a z matematyki – 88%. Pozwoliły mi one bez problemu dostać się na wymarzony kierunek studiów na krakowskiej uczelni.

4.    Gdzie będziesz kontynuować naukę?

Naukę będę kontynuować na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Wybrałam kierunek finanse i rachunkowość. Mam nadzieję, że poradzę sobie tam bez większych problemów i spotkam równie ciekawych ludzi jak w naszym Liceum.

Sebastian Białek:

1.    Jak wspominasz czas spędzony w szkole?

Czas spędzony w szkole wspominam miło. Nie bez wątpienia wpływ na to miała przyjazna atmosfera tworzona nie tylko przez uczniów, ale przede wszystkim przez nauczycieli. Dzięki temu chwile spędzone w szkole stały się przyjemniejsze, a trud zdobywania wiedzy łatwiejszy.

2.    W  jaki sposób szkoła pomogła Ci w zdobyciu wiedzy i umiejętności?

Szkoła pomogła mi w zdobywaniu wiedzy i umiejętności poprzez możliwość uczestnictwa w konsultacjach i spotkaniach edukacyjnych organizacyjnych przez szkołę, a także możliwość kontaktu z nauczycielami.

 

3.    Jakie uzyskałaś wyniki z egzaminu maturalnego? Czy jesteś z nich zadowolona?

Mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z wyników. Oczywiście mogły być lepsze, ale jestem usatysfakcjonowany. Na egzaminie maturalnym oprócz przedmiotów obowiązkowych zdawałem także dodatkowe i tak: z poziomu podstawowego otrzymałem , z j. polskiego -66%, z j. angielskiego – 94%, z matematyki – 98% i z fizyki – 82% a z poziomu rozszerzonego z matematyki – 64% i z j. angielskiego – 69%.

4.    Gdzie będziesz kontynuować naukę?

Naukę będę kontynuował na Politechnice Rzeszowskiej na kierunku inżynieria medyczna – Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej na studiach stacjonarnych.

Elżbieta Brzostowska:

1. W jaki sposób szkoła pomogła Ci w zdobyciu wiedzy i umiejętności?


 Liceum w Sędziszowie do którego uczęszczałam oferuje wiele zajęć pozalekcyjnych, w których każdy może znaleźć coś dla siebie. Osobiście uważam, że dużą pomocą w pogłębianiu mojej wiedzy była możliwość uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych, m.in. z języka angielskiego czy też geografii. Kolejną zaletą byli pomocni i przyjaźni nauczyciele, którzy z chęcią służyli swoją wiedzą. Natomiast swoje umiejętności mogłam wykazać m.in. w licznych konkursach organizowanych w tej szkole.

2. Jakie uzyskałaś wyniki z egzaminu maturalnego?

Wyniki egzaminu maturalnego są dla mnie w pełni satysfakcjonujące i jestem z nich zadowolona. Z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym uzyskałam następujące wyniki: j. polski 61%, matematyka 70%, j. angielski 100%. Jeśli chodzi o część ustną to zarówno z j. polskiego jak i z j. angielskiego udało mi się uzyskać 100%. Natomiast z przedmiotów dodatkowych wybranych przeze mnie: j. angielski poziom rozszerzony 64%, geografia poziom podstawowy 62% oraz WOS poziom podstawowy63%.

3. Gdzie będziesz kontynuować naukę?

 

Długo nie mogłam się zdecydować którą uczelnię wybrać, jednak w końcu postawiłam na Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W tym roku rozpoczynam naukę właśnie na tej uczelni na kierunku filologia angielska. Mam nadzieję, że był to trafny wybór.

Justyna Pięta

1. W jaki sposób szkoła pomogła Ci w zdobyciu wiedzy i umiejętności?

Już w trakcie nauki w szkole gimnazjalnej podjęłam decyzję o kontynuacji mojej nauki w sędziszowskim liceum. Dziś z uśmiechem na twarzy mogę przyznać, że była to jedna z najtrafniejszych decyzji w moim życiu. Miła i przyjazna atmosfera, życzliwi i pomocni nauczyciele, sposób prowadzenia zajęć, liczne koła zainteresowań i zajęcia pozalekcyjne (szczególnie w klasie maturalnej), gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie – wszystko to zdecydowanie ułatwiło mi zdobywanie wiedzy i umiejętności.

2. Jakie uzyskałaś wyniki z egzaminu maturalnego?

Wyniki jakie uzyskałam na egzaminie maturalnym pokryły się z moimi oczekiwaniami i są dla mnie w pełni satysfakcjonujące.

PRZEDMIOTY OBOWIĄZKOWE (poziom podstawowy):

J. polski:                    66%

Matematyka:             92%

J. angielski:              99%

CZĘŚĆ USTNA:

J. polski:                    100%

J. angielski:              100%

PRZEDMIOTY DODATKOWE:

J. angielski (poziom rozszerzony):                                             84%

Geografia (poziom podstawowy):                                               70%

Wiedza o społeczeństwie (poziom podstawowy):                    66%

3. Gdzie będziesz kontynuować naukę?

            Dalszą naukę będę kontynuować na kierunku o którym od zawsze marzyłam, jakim jest Filologia Angielska. Jedynie uczelnia stała pod znakiem zapytania, ale ostatecznie wybrałam Uniwersytet Rzeszowski.

 

 

Rafał Drozd

 

 1. Jak wspominasz czas spędzony w szkole?


Czas spędzony w szkole wspominam bardzo dobrze. Panowała tam bardzo przyjazna atmosfera. Świetna lokalizacja oraz wysoki poziom kształcenia zadecydowały, że udałem się właśnie tam. Swojej decyzji nie żałuję. 

 

 2. W jaki sposób szkoła pomogła Ci w zdobyciu wiedzy i umiejętności?


Szkoła pomogła mi w zdobyciu wiedzy i umiejętności poprzez świetnie prowadzone lekcje oraz niezliczone ilości zajęć dodatkowych z przedmiotów maturalnych. Świetnie wykwalifikowana kadra pedagogów oraz sale wyposażone w nowoczesny sprzęt dydaktyczny bardzo sprzyjały efektywnej pracy i nauce. 

 

 3. Jakie uzyskałeś wyniki z egzaminu maturalnego? Czy jesteś z nich zadowolony?

 

Z wyników uzyskanych na maturze jestem zadowolony.

PRZEDMIOTY OBOWIĄZKOWE (poziom podstawowy):

J. polski: 56%

Matematyka: 98%

J. angielski: 96%

PRZEDMIOTY DODATKOWE:

J. angielski (poziom rozszerzony): 73%

Matematyka (poziom rozszerzony): 84%

 

 4.Gdzie będziesz kontynuować naukę?

 

Naukę będę kontynuował Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH, kierunek- Automatyka i Robotyka. Wyniki uzyskane na maturze bez problemu pozwoliły mi dostać się na ten kierunek, jak i na każdy inny na tej uczelni gdzie rówieśnicy z "renomowanych" rzeszowskich szkół mieli z tym ogromne kłopoty.

Gorąco polecam tą szkołę!