kredyty bez bik

Tomasz Szela

Oskarżyciel Skarbowy, Pierwszy Urząd Skarbowy Kraków

Ktoś kiedyś powiedział mi, że sędziszowskie Liceum to „raj dla dobrych uczniów”, po trzyletnim pobycie w tej szkole mogę powiedzieć, że faktycznie jest to raj, ale dla każdego ucznia.

Według mnie największą zaletą szkoły jest fantastyczna atmosfera, która w niej panuje. Atmosfera swobody, otwartości oraz pomocy, przez co codzienny pobyt w jej murach nie był udręką czy przykrym obowiązkiem tylko szansą na ciekawą przygodę i miłe wspomnienia. Cała szkolna społeczność: grono pedagogiczne, administracja i uczniowie połączeni w jedną całość, tworzą bardzo pozytywny oraz kreatywny zespół, mimo zmieniających się co roku uczniów.

 

Bardzo mocną stroną szkoły, jest szeroka oferta dydaktyczna kierowana do uczniów, przez co każdy może się rozwijać zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Myślę tu o spektakularnych szkolnych musicalach, telewizji szkolnej, kołach zainteresowań oraz przede wszystkim zagranicznych wyjazdach w ramach wymiany międzynarodowej ze szkołami europejskimi.

Z mojego 3-letniego pobytu bardzo miło wspominam wszystkie koleżanki i kolegów ze szkoły, dzięki którym do dziś zachowuję w pamięci mnóstwo niezapomnianych wspomnień. Wracając pamięcią do nauczycieli, z którymi się zetknąłem, do dziś z szacunkiem i życzliwością myślę o solidnym warsztacie profesora Włodzimierza Lacha, młodzieńczym zapale profesora Tomasza Przywary a przede wszystkim pasji oraz zaangażowaniu profesora Jacka Magdonia. Wszystkim im dużo zawdzięczam i dziękuję za poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę. Ponadto miło wspominam swojego wychowawcę profesor Agnieszkę Kędziorę -Śmiałek, traktującą nas jako dorosłych ludzi oraz dyrektor Lucynę Dorobę, która zawsze patrzyła przychylnym okiem, przez co umożliwiała mi rozwijanie moich pasji.

Wprowadzenie Nowej Matury oraz zlikwidowanie egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie, zrównało szanse wszystkich absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w przyjęciu ich na studia wyższe. Przygotowanie do egzaminu dojrzałości pod okiem nauczycieli z sędziszowskiego Liceum, pozwala uzyskać wyniki, które gwarantują indeksy najlepszych uczelni w kraju, czego jestem jednym z wielu przykładów.

Po ukończeniu LO w Sędziszowie Młp. rozpocząłem studiowanie prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, które ukończyłem z wysokim wynikiem w 2011 r. Obecnie zajmuję się zawodowo tematyką prawa podatkowego oraz prawa karnego skarbowego i pracuję jako Oskarżyciel Skarbowy w administracji podatkowej.