kredyty bez bik

REALIZACJA PROJEKTU CIEKAWA LEKCJA BIZNESOWA W LO w Sędziszowie

„Biznes pod skrzydłami Anioła” – w Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Młp.

21.02.2012 roku w naszym liceum odbyło się spotkanie z panemWojciechem Piturą, pracownikiem WSiZ-u w Rzeszowie. Udział w spotkaniu wzięły klasy IIC oraz III D.
Pan Wojciech przygotował prezentacje i opowiedział nam czym zajmuje się Anioł Biznesu. Przedstawił też kilka przykładów portali internetowych, którym pomagają Anioły Biznesu.

Anioł Biznesu to osoba prywatna, która posiada doświadczenie finansowe i bardzo dużo pieniędzy. Dzięki nim może finansować projekty młodych ludzi i pomagać im w rozwijaniu działalności biznesowej poprzez swoje doświadczenie.

Tak w skrócie o Aniele Biznesu:

 1. Osoba prywatna.
 2. Posiada pieniądze.
 3. Posiada doświadczenie.
 4. Posiada znajomości w branży.
 5. Akceptuje ryzyko w biznesie .
 6. Bierze pieniądze za udziały w firmie.

Jak znaleźć swojego Anioła Biznesu?
 1. Mamy innowacyjny pomysł (projekt).
 2. Logujemy się w sieci i uzupełniamy formularz zgłoszeniowy, który następnie wysyłamy do sieci Aniołów Biznesu.
 3. Tam formularz jest analizowany. Jeżeli pomysł na biznes spodoba się, to jesteśmy umawiani na pierwsze spotkanie z naszym Aniołem Biznesu, który chce nam pomóc.
 4. Podczas pierwszego spotkania mamy 3minuty, aby przekonać go, że nasz biznes jest warty zainteresowania – jest to tak zwany „test windy”
 5. Jeśli przejdziemy test windy, spotykamy się kolejny raz, by uzgodnić dalszy plan działania
 6. Następnie trwają tzw. „zaręczyny’’ (term sweet). W tym czasie podpisujemy list intencyjny, w którym obie strony składają deklaracje: „Tak , chcemy być ze sobą i realizować ten projekt.”
 7. ”Małżeństwo”- umowa inwestycyjna z intercyzą w pakiecie ujmującą % udziałów dla Anioła Biznesu. W tym czasie nasza firma rozpoczyna działalność „pod skrzydłami Anioła Biznesu”
 8. ”Rozwód ‘’ z podziałem majątku. Rozstanie- wyjście z inwestycji, możliwość odsprzedania udziałów.

Przykładem biznesu pod skrzydłami Anioła Biznesu jest portal internetowy MyGuide.com -tworzony przez naszą rówieśniczkę Olę Sitarską, mieszkającą w Krakowie.

„Aniołowie Biznesu” pomagają ludziom, którzy maja innowacyjne pomysły mogące odnieść sukces, ale nie mają na to odpowiednich środków i zabezpieczeń finansowych.

Całe spotkanie było bardzo ciekawym doświadczeniem oraz świetną okazją do poszerzania wiedzy i nie tylko. Byle tylko więcej tak ciekawych spotkań, a naszej młodzieży będzie łatwiej w dorosłym życiu.  

Pan Wojciech Pitura przeprowadził również spotkanie rekrutacyjne z uczniami klasy III D i III E. Przedstawił ofertę edukacyjną WSIZ w Rzeszowie, omówił działalność uczelni zarówno dydaktyczną, jak i naukową. Przedstawił nowe kierunki studiowania, perspektywy ludzi młodych na rynku pracy.

Anna Szczerba, Marta Magdoń – uczennice klasy II C

Szkolny koordynator projektu: mgr Marta Lalicka – Saj, mgr Iwona Flis