kredyty bez bik

Jacek Pryczek

Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. i Goodyear Dunlop Tires Polska

Ukończył Liceum  Ogólnokształcace w Sędziszowie oraz Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Karierę zawodową rozpoczął w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A., w lutym 1994 roku, jako specjalista w Dziale Zakupów, po czym w tym samym roku został awansowany na menadżera jednej z sekcji tego działu. W roku 1996 roku został szefem Działu Zakupów i odpowiadał za wszystkie zakupy Spółki, zarządzając rocznym budżetem sięgającym ponad 200 mln dolarów.
 

W maju 1997 roku został Sekretarzem Spółki i szefem Działu Prawnego firmy.

Główne zadania realizowane na tym stanowisku to zarządzanie ryzykiem prawnym spółki, doradztwo prawne dla Zarządu i Rady Nadzorczej, kontakty z Giełdą Papierów Wartościowych i Komisją Nadzoru Finansowego oraz współpraca z działem prawnym głównego inwestora spółki (Goodyear Tire & Rubber Co).
W maju 1999 roku objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży i Marketingu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. i jednocześnie został powołany przez Radę Nadzorczą do pełnienia funkcji członkiem Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. Odpowiadał za przygotowanie i wdrożenie długoterminowej strategii spółki, kompleksowej strategii sprzedaży oraz za współpracę z organizacjami sprzedażowymi firmy Goodyear w Europie.

 

W roku 2001 objął dodatkowo stanowisko Dyrektora ds. Handlowych firmy Goodyear Dunlop Tires Polska.


W latach 2006–2007 pracował jako Dyrektor Generalny firmy Goodyear Middle East. Pracując w Dubaju zarządzał działaniami firmy Goodyear w 60 krajach Bliskiego Wschodu i Afryki. Przygotował i wdrożył strategię maksymalizacji zysku i zwiększenia udziałów firmy Goodyear na tych dynamicznie rosnących rynkach.


Od stycznia 2008 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. i Goodyear Dunlop Tires Polska. Odpowiada za cztery różne spółki, zatrudniające ponad 3.100 pracowników w dwóch krajach – Polsce i Ukrainie, i osiągające rekordowe przychody ze sprzedaży w wysokości około  3,5 mld złotych za 2011 rok. Pod jego zarządem Firma Oponiarska Dębica S.A. i Goodyear Dunlop Tires Polska utrzymują pozycje liderów polskiego rynku oponiarskiego i są wyróżniane w kluczowych rankingach ekonomicznych. Firma Oponiarska Dębica S.A. jest zaliczana do grona 30-stu największych polskich eksporterów, jest czołowym przedsiębiorstwem branży motoryzacyjnej, jedną z najlepiej raportujących spółek Giełdy Papierów Wartościowych oraz największym pracodawcą Podkarpacia.

Aktywność pozazawodowa:

Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych w Warszawie – Wice Prezes Zarządu
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – członek Konwentu Uczelni