seweryn kułakDo sędziszowskiego Liceum uczęszczałem w latach 2012-2015, ucząc się w zakresie rozszerzonym biologii, chemii i matematyki. Często wspominam spędzone lata w  tej szkole oraz wspaniałych ludzi jakich miałem okazje poznać. Zarówno wielu przyjaciół z którymi, do tej pory utrzymuję bliskie kontakty oraz wspaniałą kadrę nauczycielską, która w dużym stopniu przyczyniła się do mojego rozwoju, nie tylko pod względem intelektualnym ale również pomogła mi rozwinąć mój charakter.

Obecnie studiuję filologię angielską z językiem chińskim w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W sierpniu 2016 roku otrzymałem możliwość wyjazdu do Chin na pół roku, jako nagrodę za dobre wyniki na uczelni. W ramach tego wyjazdu nie tylko poprawiłem znajomość języka chińskiego ale również odwiedziłem wspaniałe miejsca takie jak Chiński Mur czy Zakazane Miasto, oraz poznałem kulturę nie tylko chińską ale i rosyjską czy koreańską ze względu dużą liczbę osób spoza Azji przebywających ze mną w akademiku.

Dzięki wiedzy którą nabyłem w sędziszowskim LO już na początku studiów miałem łatwiej i mogłem rozwijać dalej swoje zainteresowania. Polecam każdemu tę szkołę nie tylko ze względu na wiedzę jaką można tu nabyć, ale również na wspaniałą atmosferę której nie zapomni się do końca życia.

Do sędziszowskiego Liceum uczęszczałem w latach 2012-2015, ucząc się na w zakresie rozszerzonym matematyki i informatyki, co pozwoliło mi dobrze zdać maturę i kontynuować naukę na studiach.

Bardzo często wracam myślami do lat spędzonych w sędziszowskim liceum. Ta szkoła uczy na wielu płaszczyznach i daje również szerokie możliwości rozwoju i poznania świata. Osobiście miałem przyjemność brać udział w jednym z projektów wymiany i uczestniczyć w zgrupowaniu młodzieży z różnych krajów w ramach projektu "City Bound Berlin". Obecnie studiuję Mechanikę i Budowę Maszyn na wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Stosowanej w WOJSKOWEJ AKADEMII TECHNICZNEJ W WARSZAWIE. Wiedzę i przygotowanie, które zdobyłem w Liceum zawdzięczam wysoko wykwalifikowanej kadrze nauczycielskiej, dzięki temu już od początku studiów mogłem się dalej rozwijać i doskonalić zainteresowania.

Polecam sędziszowskie Liceum każdemu, kto chce nie tylko zdobyć wiedzę na wysokim poziomie, ale również fajnie spędzić ten czas. Warto wybrać tę szkołę!

Uczęszczałam do klasy o profilu mat-fiz-inf, której wychowawczynią była Pani prof. Aldona Homa. Obecnie studiuję na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na kierunku Finanse i Rachunkowość. Nauka w Liceum wszechstronnie przygotowała mnie do tych studiów. Lata spędzone w Liceum wspominam bardzo mile i z wdzięcznością dla nauczycieli, którzy w uczenie nas wkładali całe swoje serce.

Bardzo lubiłam swoją klasę i panującą w niej życzliwą i dowcipną atmosferę. Nawiązałam wówczas przyjaźnie, które trwają do dziś.

Pozdrawiam,
Anna Bajorska

W 2015 roku ukończyłem sędziszowskie liceum na profilu o rozszerzonej matematyce, fizyce oraz informatyce. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że dokonałem właściwego wyboru. W szkole panuje miła i przyjazna atmosfera, można liczyć na pomoc z każdego nauczyciela. Każdy może znaleźć coś dla siebie, ponieważ szkoła bardzo dobrze kształtuje na wielu płaszczyznach - artystycznej, sportowej czy przede wszystkim naukowej. Odpowiednio wykwalifikowana kadra nauczycielska przygotowała mnie do matury, dzięki której dostałem się na preferowany kierunek studiów. Obecnie studiuję na Politechnice Rzeszowskiej na kierunku INFORMATYKA. Miło wspominam chwile spędzone w liceum. Gdybym miał jeszcze raz wybrać szkołę średnią to z pewnością podjąłbym taką samą decyzję.

Lata 2012-2015 spędzone w sędziszowskim liceum na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Obecnie drugi rok uczę się w Krakowie w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej, gdzie oprócz wiedzy teoretycznej i praktycznej, zdobywam doświadczenie w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej. To właśnie LO w Sędziszowie Małopolskim pozwoliło mi poszerzyć zainteresowania i pomogło zarówno w rozwoju intelektualnym jak również fizycznym. Dzięki wyjątkowej atmosferze panującej w liceum, nawet po skończonej edukacji często wracam tu z ogromną sympatią, bo to w tych murach poznałem ludzi, na których zawsze można liczyć. Podczas mojej 3-letniej edukacji miałem również okazję brać udział w różnych ciekawych inicjatywach, między innymi w realizowanym projekcie międzynarodowym City Bound Berlin oraz w projekcie Comenius, w ramach którego spędziłem niezapomniany tydzień w Liège w Belgii. Programy oprócz podróży zagranicznych umożliwiły mi też poznanie kolegów z różnych stron świata.