Wymiany międzynarodowe w sędziszowskim LO '2020 Wyróżniony

Dla programów wymian międzynarodowych rok 2019 był rokiem przygotowania i planowania i składania wniosku o projekt ERASMUS+ #IncluDem (Wspólne działanie na rzecz integracji społecznej, z partnerami z Norwegii, Łotwy, Rumunii i Hiszpanii).

Rok 2019 to też rok planowania i wnioskowania do Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży o wsparcie finansowe dla trzeciej edycji projektu „ZACHOWAĆ PAMIĘĆ”. Program realizowany jest z partnerską szkołą Hans-Ehrenberg-Schule w Bielefeld (RFN) od roku 2015 przy wsparciu merytorycznym i finansowym organizacji PNWM.

Rok 2020 będzie rokiem działania: już w lutym i w marcu 2020 zaczną się dla sędziszowskich licealistów działania projektowe:

- wizyta uczniów z Niemiec,

- goszczenie uczniów z Rumunii,

- wylot polskich uczniów do Norwegii .

Tymczasem już teraz drogą internetową trwa integracja międzynarodowa: grupy uczniów z Polski, Niemiec, Rumunii i Norwegii poznają się, piszą o swoich krajach, szkołach, o rodzinach i o tym, jak spędzą tegoroczne święta Bożego Narodzenia!

NORWESKI TANIEC ŚWIĄTECZNY NA BOŻE NARODZENIE