Pierwszy etap realizacji projektu Erasmus+. Forum w Rumunii

(1 głos)

Pierwszy etap realizacji projektu Erasmus+ z udziałem młodzieży już za nami. W dniach 23-27 lutego b.r. w Rumunii odbyło się spotkanie norweskich i rumuńskich uczniów, którzy rozmawiali o ważnych aspektach życia społecznego w ich krajach. Debaty dotyczyły przede wszystkim świadomości obywatelskiej oraz udziału obywateli w życiu społecznym. Uczniowie zastanawiali się również nad tym, w jaki sposób należy wspierać integrację społeczną w demokratycznej Europie. Pracy młodych uczestników projektu przyglądali się obserwatorzy (nauczyciele) z Hiszpanii, Łotwy oraz Polski.

Uczestnicy projektu mieli też możliwość poznania Medgidii, miasta w południowo-wschodniej Rumunii, gdzie znajduje się jedna z partnerskich szkół. Było to niezwykle interesujące doświadczenie, bowiem Medgidia to miejsce styku kultury rumuńskiej, tureckiej oraz cygańskiej. Gospodarze zapewnili uczestnikom spotkania wiele atrakcji, m.in. wycieczkę do Constanty – miasta położonego nad Morzem Czarnym, oraz zwiedzanie Bukaresztu.