Dzień Przedsiębiorczości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

„DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”  w Liceum Ogólnokształcącym    w Sędziszowie Młp. odbył się 31 marca 2011 roku. Jest to projekt realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pana Bronisława Komorowskiego.


Celem projektu jest poznanie przez ucznia specyfiki różnych zawodów, wymagań stawianych przez pracodawcę, potrzebnych kwalifikacji i predyspozycji do wykonywania pracy na danym stanowisku.

W naszej szkole udział w projekcie wzięli uczniowie klas pierwszych.
Oto ich wypowiedzi:

Aleksandra Cielak, klasa I c

„Dzień przedsiębiorczości był dla mnie dniem pełnym nowych doświadczeń. Zobaczyłam jak wygląda praca w moim wymarzonym zawodzie. Mogła się poczuć jak dorosły człowiek, na którym spoczywa masa poważnych obowiązków. Na pewno było to jedno z najciekawszych doświadczeń jakie do tej pory przeżyłam.”

Dorota Gunia, klasa I c

„Dzien przedsiębiorczości to wspaniały pomysł, aby pomóc młodym ludziom w podjęciu decyzji kim chcieliby zostać w przyszłości. Mogłam zobaczyć i docenić jak ciężka jest praca wykonywana przez dorosłych. Myślę, że to doświadczenie pomoże mi w wyborze przyszłej pracy , z której będę zadowolona.”

Marta Magdoń, klasa I c

„Dzień przedsiębiorczości to bardzo dobry pomysł na sprawdzenie siebie w pracy. Był to dzień wyjątkowy, spędzony z bardzo miłymi ludźmi. Mogłam dowiedzieć się jak wygląda praca fotografa. Wiem jakie potrzeba mieć kwalifikacje i wykształcenie aby pracować w tym zawodzie.”

Marta pisze również wiersze, po doświadczeniach z Dnia Przedsiębiorczości napisała:

Nauka zaczeka.. do 12 daleko!!
Dzień w którym mogliśmy
Sprawdzić się w danym zawodzie
Wybrać swoja wymarzoną pracę
Stanowisko – i być pracownikiem
Sprawdzić jak wygląda to wszystko
Z drugiej strony
Jaki to ciężki kawałek chleba
Dzień przedsiębiorczości
To projekt dla ludzi młodych
Szukających dla Siebie pracy
Ludzi z ambicją patrzących w przyszłość
Dzień przedsiębiorczość
To świetna pomoc dla nas młodych
To otwarcie przed nami drzwi
Do świata, ludzi i kariery…

Byle więcej takich pomysłów, a przyszłość młodych będzie lepsza i łatwiejsza…

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego i koordynatorzy projektu SERDECZNIE DZIEKUJĄ wszystkim przedstawicielom Instytucji i Firm za udział w projekcie.

Koordynatorzy projektu: mgr Marta Lalicka – Saj, mgr Iwona Flis
Czytany 100 razy

Film-Promocyjny