Nasi dziennikarze nagrodzeni

We wrześniu Sejm RP ogłosił konkurs dla młodzieży  "Rola parlamentu krajowego w Unii Europejskiej". Miał on ma na celu zachęcenie młodzieży do zainteresowania się zagadnieniami parlamentaryzmu i do poszukiwania informacji o działaniach parlamentarzystów poprzez bezpośredni kontakt z nimi. Zadanie konkursowe polegało na zdobyciu przez dwuosobowe zespoły uczniów informacji o roli parlamentów krajowych w Unii Europejskiej i przeprowadzeniu wywiadu (minimum 5 pytań) z wybranym posłem na Sejm RP albo posłem do Parlamentu Europejskiego na temat roli i znaczenia parlamentów krajowych w Unii Europejskiej oraz relacji pomiędzy organami i politykami Unii Europejskiej a członkami parlamentów krajowych. Wywiad mógł być opracowany w postaci tekstu (np. reportażu), filmu lub prezentacji multimedialnej w programie Prezi. Z całej Polski przysłano 111 prac konkursowych.

Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. działa od wielu lat w ramach warsztatów dziennikarskich m.in. poprzez prowadzenie Gazety LOkomitywa oraz telewizji szkolnej. Do udziału w konkursie zgłosiły sie da zespoły:
 - zespół pierwszy przygotował wywiad prasowy z posłem Kazimierzem Moskalem i ta praca została nagrodzona III miejscem
 - zesół drugi przygotował wideoreportaż, w którym przeprowadzono rozmowę z posłem VI kadencji Wiesławem Ryglem i ta przaca została oceniona na 7 miejsce (młodziez również będzie wyrózniona)

Uroczyste rozdanie nagród będzie miało miejsce w Sejmie RP w styczniu 2012 roku.