Marzycielska Poczta

Czym jest Marzycielska Poczta?

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.

Jakie znaczenie mają dla chorych dzieci listy i kartki?

Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Dzieci często proszą rodziców o ponowne przeczytanie treści listów lub same wielokrotnie do nich wracają. Wiele  dzieci większość swojego czasu spędza w domach i szpitalach, a Marzycielska Poczta pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu. Tak napisała mamy Julki Mielnickiej – dziewczynki chorej na mukowiscydozę – o udziale w Marzycielskiej Poczcie:

Ciężko czasami "ubrać w słowa" to, co tak naprawdę chcemy wyrazić i jak bardzo jesteśmy Wam Wszystkim razem i z osobna wdzięczni. Jesteście z nami na dobre i na złe, a to dla nas rodziców i naszych pociech jest bardzo, bardzo ważne. Pamiętam jeszcze czasy sprzed ponad roku jak nie byłyśmy na Marzycielskiej Poczcie i czasami było ciężko o najzwyklejszy uśmiech, a teraz uśmiech na twarzy towarzyszy codziennie dzięki Wam, dobrym duszyczkom. Robicie coś niezwykłego bezinteresownie, bez żadnych zobowiązań tak sami z siebie z wielkiego serca. To jest dla nas ogromnie ważne. Zawsze można się Wam wyżalić gdy jest źle, ciężko i wydaje nam sie że jesteśmy zupełnie sami z chorobą, walką o "normalne" dzieciństwo naszych dzieci. DZIĘKUJEMY KAŻDEGO DNIA ŻE JESTEŚCIE, CZASEM BARDZO DALEKO… ALE BLISKO… NAS. Dziękujemy.

Przyłącz się i TY

SK Caritas