LO z Sędziszowa Młp. na "KIELNAROWA GAME DAY 2012"

Uczniowie z klasy Ib Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. pod opieką p. Marty Lalickiej-Saj i p. Iwony Flis uczestniczyli w dniu gier: „KIELNAROWA GAME DAY 2012” 6 czerwca 2012 r. w Centrum Edukacji Międzynarodowej oraz Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej.

W godzinach od 9.00 do 13.00 uczniowie z wielu szkół ponadgimnazjalnych z woj. podkarpackiego rywalizowali ze sobą w grach terenowych: „Napad na skarbiec” i „Bomba pod Giełdą Papierów Wartościowych”.

Pierwsza gra „Napad na skarbiec” rozgrywała się na terenie całego campusu CTiR, uczniowie wcielali się w rolę dziennikarzy śledczych, których zdaniem było odkrycie sprawców napadu stulecia. Uczestnicy, zwiedzając poszczególne miejsca campusu (a właściwie biegając, chcąc wyprzedzić pozostałych graczy) zbierali wskazówki, które miały doprowadzić ich do rozwiązania zagadki.

Gra „Bomba pod Giełdą Papierów Wartościowych” przebiegała na terenie Centrum Edukacji Międzynarodowej, uczniowie odwiedzali kolejne laboratoria, rozwiązywali łamigłówki i zagadki logiczne starali się znaleźć i rozbroić bombę.

Dodatkowo uczniowie mogli wziąć udział w ekonomicznych grach planszowych – kształtujących umiejętności zarządzania oraz radzenia sobie ze stresem, grach logicznych. Dla amatorów adrenaliny odbyły się rozgrywki paintballa. Można było również sprawdzić swoich sił fizycznych i odwagi w parku linowym.

Wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnych makijaży, zdobienia paznokci oraz porad wizażystki.

Rozgrywki zostały podsumowane przy wspólnym grilu i tańcach. Miejsc na podium nie zajęliśmy, ale zabawa była przednia i na pewno będzie co wspominać. Nie mówiąc o 100%-owej znajomości topografii campusu w Kielnarowej.

Opiekunowie również ciekawie spędzili czas, gdy uczniowie rywalizowali w grach terenowych – uczestniczyli w warsztatach z zakresu wystąpień publicznych: emisji głosu, komunikacji niewerbalnej, doboru kolorów.

Iwona Flis

Marta Lalicka-Saj