Współpraca Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Piotra skargi w Sędziszowie Młp. z Uniwersytetem Ekon

Z początkiem roku szkolnego 2011/2012 zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy  Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie a Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. Podpisy ratyfikacyjne pod dokumentami złożyli ze strony Uniwersytetu – Rektor – prof. dr. hab. Roman Niestrój a ze strony Liceum – Dyrektor – mgr inż. Lucyna Doroba.

Dzięki współpracy na zasadach „szkoły partnerskiej”, jedna z najstarszych i największa pod względem liczby studentów uczelnia ekonomiczna w Polsce dostarcza nam materiały informacyjne i dydaktyczne, umożliwia uczniom i nauczycielom szkoły uczestnictwo w wykładach, zajęciach ćwiczeniowych, seminariach i konferencjach organizowanych przez Uniwersytet w salach wykładowych uczelni.

Ponadto Uniwersytet zobowiązuje się do przeprowadzania, wśród uczniów zainteresowanych studiowaniem w UEK i nie tylko, prezentacji multimedialnych  na  terenie kampusu uczelni dotyczącej oferty dydaktycznej  a także do organizacji wycieczek po kampusie Uniwersytetu, w tym zwiedzania biblioteki, sal wykładowych, laboratoriów, pracowni komputerowych itp.

Przedstawiciele uczelni przeprowadzają  na terenie szkoły akcje promocyjne Uniwersytetu, w formie prezentacji multimedialnych oraz filmu o Uniwersytecie.

Szkoła systematycznie otrzymuje aktualne informacje dotyczące działalności uczelni, materiały promocyjne w postaci gazetki uczelnianej „Kurier UEK”, informatory dla kandydatów na studia na temat Polski, Krakowa i oferty kształcenia oraz informatory  dla kandydatów na studia w UEK, zawierające informacje na temat rekrutacji, kierunków studiów, specjalności.

Początkiem roku szkolnego 2012/2013 otrzymaliśmy m.in. następujące informacje:

„Od początku września w wyniku wyborów władz uczelni przeprowadzonych w bieżącym roku akademickim zmieniły się władze rektorskie oraz dziekańskie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Rektorem Uczelni z dniem 1 września został prof. UEK dr hab. inż. Andrzej Chochół.

Funkcję prorektora ds. kształcenia i studentów objął prof. UEK dr hab. Krzysztof Surówka.

Prorektorem ds. nauki został prof. dr hab. Aleksy Pocztowski.

Funkcję prorektora ds. organizacji i rozwoju pełni prof. UEK dr hab. Andrzej Sokołowski.

Dyrektorem Kancelarii Rektora UEK został dr Janusz Fudaliński.

Kadencja nowych Władz Uczelni rozpoczęła się w dniu 1 września 2012 roku i potrwa do 31 sierpnia 2016 roku.

Wkraczając w nowy rok akademicki (rok szkolny) mamy nadzieję, że współpraca nawiązana pomiędzy UEK, a Państwa szkołą będzie kontynuowana. Wszelkie propozycje z Państwa strony są mile widziane i postaramy się je wspólnymi siłami zrealizować.

W nowym roku akademickim planujemy organizację Dni Otwartych, wykładów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wyjazdów do szkół przedstawicieli UEK, przyjmujemy grupy zorganizowane na terenie Kampusu i wiele innych działań. Ze swojej strony serdecznie zapraszamy do współpracy i obiecujemy na bieżąco informować Państwa o propozycjach adresowanych do uczniów Państwa szkół.

Sekcja Promocji Kancelarii Rektora
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie”