XXXIX Olimpiada Geograficzna 2012/2013

Uczennica klasy 3f LO im ks. P. Skargi w Sędziszowie Młp. Marta Pazdan zakwalifikowała się do II etapu XXXIX Olimpiada Geograficznej 2012/2013. Celem Olimpiady Geograficznej jest rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowania geografią, wykrywanie i rozwijanie uzdolnień, pobudzanie do twórczego myślenia, podnoszenie poziomu wiedzy geograficznej uczniów i umiejętności jej stosowania w działaniu praktycznym. Olimpiada służy też zapewnieniu dopływu odpowiednich kandydatów do szkół wyższych lepiej przygotowanych do studiów oraz wyłanianiu reprezentacji Polski na zawody Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej. Olimpiadę przeprowadza Komitet Główny powołany przez Polskie Towarzystwo Geograficzne.

I etap  poległ na samodzielnym wykonaniu przez ucznia pracy, opartej na własnych obserwacjach i pomiarach oraz/lub studium literatury. Marta napisała pracę pt.: „|Charakterystyka rodzin uczniów w LO w Sędziszowie Młp. w odniesieniu do obrazu statystycznej polskiej rodziny”. Praca została pozytywnie zweryfikowana (uczennica otrzymała 91 pkt na 100 możliwych) przez okręgową komisję w Krakowie. W drugim etapie uczestnicy musza zmierzyć się z częścią ustną (prezentacja pracy) - 9 lutego 2013 r. i częścią pisemną – 10 lutego 2013 r.

Życzymy dalszych sukcesów!
IF