Pożegnanie maturzystów 2013

(1 głos)

„Ale to już było i nie wróci więcej”….te słowa z piosenki Maryli Rodowicz cytowano i wyśpiewano kilkakrotnie podczas pożegnania maturzystów 26 kwietnia 2013 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Bożego Miłosierdzia w Sędziszowie Młp., w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Po powrocie z kościoła wszyscy spotkali się w szkolnej hali sportowej.

Serdeczne życzenia szczęścia na czas matur i wchodzenia w dorosłe życie, uczniom klas trzecich złożył obecny na uroczystości p.  Stanisław Ziemiński – Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego oraz reprezentująca rodziców p. Katarzyna Oleś-Bizoń – Przewodnicząca Rady Rodziców.

„Pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości, optymizmu i wiary we własne możliwości,

trafnego wyboru tematów egzaminacyjnych,  kontynuowania nauki na wymarzonych kierunkach studiów i   wspaniałej przyszłości….” życzyła  abiturientom p. Lucyna Doroba – Dyrektor Szkoły. Halina Szela – Wicedyrektor Szkoły, prowadząca uroczystość wyraziła nadzieję, że  z perspektywy trzech lat maturzyści mogą  powiedzieć „…i nie żal nic, i żal tak wiele”.

Panie Dyrektor Szkoły i Przewodnicząca Rady Rodziców wręczyły najlepszym uczniom wyróżnienia i nagrody. 26-ciu absolwentów, którzy  uzyskali na koniec nauki w liceum średnią ocen 5,00 lub wyższą wyróżniono statuetkami „PIOTR” i nagrodami książkowymi. Kolejna grupa uczniów w liczbie 37-miu za średnią ocen co najmniej 4,75, oprócz świadectw z wyróżnieniem także otrzymała nagrody książkowe. Nagrodami w postaci książek narodzono także 33 uczniów za  inne osiągnięcia: m. in. za pracę społeczną w samorządach klasowych i samorządzie szkolnym, za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, za pracę w szkolnym kole Caritas i Związku Strzeleckim „Strzelec”, za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, za pracę w organizacjach szkolnych, za pracę dziennikarską w gazecie szkolnej LOkomitywa, za występy w  Licealnym Teatrze Muzycznym, za pracę w telewizji szkolnej PIXELO, za prowadzenie gazetki   samorządu uczniowskiego. Szczególne słowa pochwały i nagrodę za 100% frekwencję w ciągu trzech lat nauki, otrzymał tylko jeden uczeń. Tradycyjnie dla najlepszych czytelników nagrody ufundowała Pani Bibliotekarz Szkoły w bieżącym roku zasłużyły na nie  dwie uczennice.

Najwięcej emocji wywołało przedstawienie zwycięzców i wręczenie PIOTRÓW w kolejnych kategoriach SPORTOWIEC  i  SPORTSMENKA SZKOŁY, NAJWYŻSZA FREKWENCJA, ARTYSTYCZNA DUSZA, DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA, OSOBOWOŚĆ SZKOŁY oraz NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH - Primus Inter Pares dla uczennicy za najwyższa średnią ocen wśród tegorocznych abiturientów – 5,75. W bieżącym roku, trzeci raz z rzędu  przeprowadzony bowiem został plebiscyt, mający na celu wyłonienie absolwentów, którzy w czasie  trzyletniego pobytu w szkole  odznaczali się wysokimi wynikami w nauce, w  sporcie oraz aktywnym uczestnictwem w życiu szkoły. Uczniowie ci nagrodzeni zostali statuetkami „PIOTR”, które stanowią najwyższe szkolne wyróżnienie dla absolwentów naszego Liceum,  a  nazwą nawiązują do osoby  patrona szkoły – księdza Piotra Skargi.

Ciepłe słowa z życzeniami skierowali do 3-cioklasistów młodsi koledzy, którzy obdarowali każdego maturzystę pamiątkowym długopisem z czarnym tuszem i dedykacją  „Maturo napisz się”. Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie klasy 2cf.

Absolwenci, kierując do nauczycieli podziękowania za trzyletnią pracę zaprezentowali wszystkim piękny koncert muzyczny.

Szczęśliwej drogi już czas….takimi słowami zakończono część artystyczną.

Halina Szela